Klub fitness


Osteoporoza

Posted in Diet,Dietetyka,Diety,Fitness,Health,Life,Odchudzanie,Trening,Women,Zdrowie,Ćwiczenia - autor: klubfitness w dniu Czerwiec 8, 2009

TERAPIE ALTERNATYWNE

Terapie alternatywne nie mają wpływu na gęstość kości, ale mogą pomóc w łagodzeniu bólu. Ponieważ kości osoby cierpiącej na osteoporozę stają się bardzo łamliwe, zabiegi manualne, takie jak osteopatia i chiropraktyka (kręgarstwo), mogą zostać wobec niej zastosowane jedynie z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jeśli ból po nowym złamaniu jest silny, akupunktura może zablokować docieranie sygnałów bólu do mózgu lub spowodować uwolnienie endorfin, zwanych też hormonami szczęścia, czyli naturalnych związków uśmierzających ból, wytwarzanych przez organizm.

Masaż olejkami eterycznymi lub bez nich może pomóc złagodzić napięcie mięśni. Hydroterapia, rodzaj gimnastyki wykonywanej w letniej wodzie, skutecznie rozluźnia stawy i napięte mięśnie. Fizykoterapeuta może zaplanować serię ćwiczeń, które wzmocnią siłę mięśni, poprawią równowagę i koordynację, jak również zmniejszą lęk przed upadkiem, który towarzyszy wielu osobom cierpiącym na osteoporozę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: