Klub fitness


Step aerobik

Posted in Diet,Dietetyka,Diety,Fitness,Health,Life,Odchudzanie,Trening,Women,Zdrowie,Ćwiczenia - autor: klubfitness w dniu Listopad 20, 2008

Step aerobik nie wymaga wielu inwestycji i ogromu pieniędzy. Aby osiągnąć założone cele w postaci zgrabnej sylwetki i trenować efektywnie niepotrzebne są tysiące złotych wydanych na bieżnię czy orbitreki które i tak zajmują dużo miejsca. Jedyne czego potrzebujemy to platforma do stepu i para wygodnych butów. Możesz zainwestować w kasetę lub DVD ze specjalistycznymi ćwiczeniami odpowiednimi na step, pozwolą ci być zmotywowanym i wiedzieć jak należy ćwiczyć. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w kilka różnych nagrań po to, aby urozmaicić sobie ćwiczenia i zapobiec nudzie. Wybierz kasety czy DVD osób, które są ekspertami w dziedzinie step-aerobiku, będziesz mieć pewność, że ćwiczenia są efektem lat praktyki a nie zlepkiem przypadkowych wymachów czy wykopów.

Step aerobik wymaga mało miejsca i przestrzeni, wystarczy stabilne podłoże. Jeżeli ćwiczysz z kasetą musisz zorganizować sobie miejsce przed telewizorem. Możesz modyfikować ćwiczenia w taki sposób aby były coraz większym wyzwaniem i by prowadziły do większej sprawności fizycznej. Wystarczy, że zmienisz wysokość stepu albo dodasz ciężarki lub obciążniki na nogi żeby zwiększyć obciążenie. Dlatego też zwróć uwagę na to, żeby kupowany przez ciebie step miał regulację wysokości. W miarę podnoszenia wysokości stepu wysiłek wkładany w ćwiczenia będzie się zwiększał. Staraj się nie kupować zbyt drogiego stepu, gdyż musi on spełniać podstawowe warunki takie jak wytrzymałość obciążenia, możliwość regulacji wysokości i co najważniejsze, nie może się ślizgać. Modele spełniające te warunki mogą mieć różną cenę, jednak to zależy od nas ile wydamy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: